top of page

    Про те, що парадокси завжди крокували поруч з Реєм Бредбері, ми вже згадували. Але й він сам був майстром парадоксів. Ще його називали великим пророком майбутнього. Саме про ці загадки особистості автора роману «451˚ за Фаренгейтом» і буде третє і останнє завдання веб-квесту.

    Переходимо до парадоксів. У творі їх безліч. Перший і центральний з них стосується роботи Гая Монтега, його виробничих обов’язків. Наступний відноситься до волохатого помічника людей з нашивками на рукаві форми. Досить цікаву відвели йому роль, та й зовнішність трохи насторожує. Третій описує міфічну істоту, цитата про яку зашифрована шифром Цезаря:

"Ювъбі юіярюф евжщбр двюіц егфятцфц ещхщ бф цвчбьні... Фящ, ычвдіцмь, ціб нвдфыз цішдвшъзцфцеу, гвежфцфц ы гвгщяз. І аь, ятшь, ейвъі бф крвчв …, фящ афєав вшбз гщдщцфчз – аь ыбфєав, уюз шздбькт двхьав. Аь ыбфєав цеі шздбькі, уюі бфдвхьяь ыф жьеулі двюіц. Ф нв аь кщ ыбфєав э ыфцъшь авъщав выьдбзжьер бф бьй, жв авъбф егвшіцфжьеу: ювяь-бщхзшр аь гщдщежфбщав двыгфятцфжь кі гвчдщхфярбі хфчфжжу і еждьхфжь ц цвчвбр. Ювъбщ гвювяіббу ыфяьмфє бфа ятшщэ, уюі гфа'ужфтжр гдв гваьяюь ятшежцф."

    Щоб швидше дізнатися ім’я міфічного створіння, складіть малюнок з пазлів.

   

   Передбачення Р. Бредбері, зроблені у середині минулого століття, збуваються і досі. Технічні винаходи, які описував письменник, тоді здавалися фантастикою, мрією, недосяжністю. Що ж це за винаходи такі?

1)Відпочиваючи біля моря, ми завжди намагаємося прихопити з собою його маленьку частинку, щоб знову і знову чути шурхіт хвиль, що набігають на білосніжний пісок. Від цієї частинки морських глибин і походить назва пристрою, що у перекладі з латинської означає «мишеня, м’яз». Тепер ми можемо користуватися великою кількістю його варіацій, коли бажаємо поринути у світ звуків.

2)Наступний винахід пустила у світ у 1998 році група компаній. Назву ж він отримав від прізвища середньовічного короля Данії Гаральда І, який вмів посадити за стіл перемовин ворогуючі партії, домовляючись з кожною окремо.

3)Третім передбаченням митця ми дуже активно користуємося сьогодні. Вперше цей термін використав Дж. А. Барнес, а першою службою винаходу вважають SixDegrees.

4)Цей пристрій-пророцтво носить назву, що означає «бачити далеко», та працює завдяки іонізованому, електрично-квазінейтральному стану речовини.

5)Передбачення це у китайському трактаті «Мистецтво війни» описане як «летючий змій». Ще його появу пов’язують з іменами Ніколи Тесли та американськоко військового інженера Чарльза Кеттерінга, що довели необов’язковість неопосередкованої присутності людини у самому пристрої.

6)Цей винахід на міжнародній виставці електроніки CES’2017 презентувала компанія Toyota та дала йому ім’я Yui.

7)Цей пристрій у наш час дає нам певну фінансову незалежність. Користуються ним усі, хто має платіжну картку будь-якого банку. Своєю появою він завдячує шотландцю Джону Шепард-Баррону.

    Назви деяких передбачень можете прочитати у хмарі.

 

 

 

 

    Поважав відомий письменник і гумор, тому у творі використав кілька анекдотів. Лише один з них найбільш точно демонструє нам сучасну залежність людей від гаджетів.

    Рей Бредбері ніколи не боявся виказувати свою думку та називати речі своїми іменами. Це митець пропагує і в своєму творі. Давайте пограємо у шифрограми та відчуємо себе справжніми детективами!

Зелені літери позначають голосні звуки, червоні – приголосні. З'єднай їх так, щоб отримати відповіді на запитання.

Перша шифрограма

Чого вчить книга Рея Бредбері “451˚ за Фаренгейтом”?

дхвнст          уооі

лднст           юяоі

Друга шифрограма

З ким порівнює автор книгу?

жв           иою       

стт        іоою

Третя шифрограма

З чим порівнює автор комп'ютер, телевізор?

пстт                   уоою

бздшнст             еуію 

    Популярний роман письменника і сьогодні. Графічний дизайнер Елізабет Перес представила нову обкладинку роману Рея Бредбері «451˚ за Фаренгейтом». Замість одиниці в заголовку з’явилався сірник. На корінець книги нанесено червоний фосфор, який використовується у виробництві сірникових коробок.

 

 

 

 

 

 

Питання:

1.Напишіть, будь ласка, у чому ж полягають парадокси Р. Бредбері (їх має бути три) (30 років). Не забудьте вказати ім’я міфічної істоти (10 років).

2.Перерахуйте, будь ласка, через кому передбачення письменника у послідовності, вказаній у завданні (70 років)

3.Який анекдот, використаний у творі, вказує на сучасну залежність людини від гаджетів (20 років).

4.Запишіть, будь ласка, відповіді на шифрограми (30 років).

5.Що, на вашу думку, пропонує зробити Е. Перес після прочитання книги? (20 років) Який факт наштовхнув дизайнерку на ідею з сірником? (20 балів)

Пророцтва.png
СРНИК.jpg
bottom of page